Karaloğlu: “Diyarbakır yerel medyası, gazeteciliği, ülkemizde en eski, köklü şehirlerden bir tanesidir”

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Vali Karaloğlu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde (GGC) basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, gazeteciler gününü tebrik etti.

Gazetecilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Karaloğlu, kentte yapılan yatırımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kentin medya alanında güçlü olduğuna dikkat çeken Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Diyarbakır yerel medyası, gazeteciliği, ülkemizde en eski, köklü şehirlerden bir tanesidir. Bu şehrin tarihine baktığınızda Osmanlı Döneminde gazetecilikle, basınla bir geçmişi var. Bugün de canlı hareketli, yereli, ulusalı, bölgeye hizmet eden bir basın yayın sektörü, emekçi gurubu var. Bizim en büyük destekçimiz, elimiz, kolumuz, gözümüz. Diyarbakır’ın gündemini değiştirme, pozitife çevirme konusunda son derece güzel çalışmalar yapıldı. Bugün Diyarbakır’da pozitif bir hava, yatırım havası varsa oluşturulan pozitif havanın çok büyük etkisi var.”

Kentte son dönemlerde oluşan olumlu havada gazetecilerin payının olduğunu vurgulayan Karaloğlu, şunları kaydetti:

“Son dönemlerde ulusal medyaya Diyarbakır ile ilgili düşen haberlerin büyük bir çoğunluğu tarım, ticaret, turizm, doğa, sevgi, aşk, istihdam, yatırımdır. Diyarbakır’da geçmiş dönemde olduğu gibi 3 konuya sıkışmış bir gündemimiz yok artık. Diyarbakır’da bir huzur ve güven ortamımız vardı, ama bunu tanıtmak, aktarmak ancak sizin elinizle olabilirdi. “

Daha sonra söz alan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mücahit Ceylan ise Vali Karaloğlu’nun 10 Ocak İdareciler Gününü kutladı.

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Resim Galerisi